Ubrousková technika

Přenášení ubrouskových obrázků na jednotlivé podklady je jednoduchým způsobem, jak dekorovat povrchy jako je sklo, plasty, smalty, plechy, železné povrchy, kartony, kartony potažené koženkou, textil, kámen atd. ubrouskova technikaUbrousky lze koupit jednotlivě ve výtvarných potřebách. Cena jednoho ubrousku se pohybuje kolem 5 Kč.

Zprvu je třeba upravit povrch, na který budeme ubrouskový obrázek nanášet. Pokud není povrch bílý, naneseme na něj vodou neředitelnou základovou barvu typu Luxol, Balakryl nebo Indrustrol. Barvu nanášíme pomocí kousku houbičky (na nádobí) v tenké vrstvě formou roztírání nebo "ťupání" tak, aby se nám netrvořily velké nánosy. Je lepší použít více vrstev nanášených v odstupu cca 5 minut než tvořit velké nánosy najednou.

Vystřihneme si z ubrousku požadovanou oblast, stáhneme z něj 2 spodní vrstvy až nám zůstane jen vrstva s ubrouskova technikaobrázkem. Tu položíme na ještě lepkavou nebo jemně zaschlou nátěrovou barvu a pomocí velmi měkkého štětce naneseme ředěné lepidlo Herkules v poměru 1:1 s vodou. Pomocí štětce obrázek přisajeme k povrchu, řádně jej zafixujeme lepidlem a celé dílo necháme zaschnout minimálně 24 hodin.

Pokud ubrousky nanášíme na funkční předměty (mimo papírové), je dobré výrobek ještě přestříkat nebo přetřít bezbarvým autolakem nebo nátěrovou barvou, čímž dekor ochráníme před mechanickým poškozením.

Ubrousky lze aplikovat také na textil, v takové případě používáme jako podklad bílou nezažehlovací barvu (případně barvu žažehlovací necháme zaschnout a před aplikací ubrousku zažehlíme). Lepidlo používáme speciální - na textil.

Další projekty:
HippyArt

Verunčiny stránky

Potkani info

Levná trafika
 
 
rostliny
 
ozdoby
a
výrobky
 
hip
filozofie
 
 
ostatní
 
Knihy, diskuze
Webhosting IglooNET.cz
©2001-2012 verunka