Transfer obrázku na textil pomocí fólie

transferDoposud jsme si při překreslování obrázků na textil vystačili s obyčejným omalováním prosvítající předlohy nebo s překreslení pomocí šablony. Jak to ale udělat, když máme evidentně složitý obrázek, na který nelze jednoduše sestrojit šablonu a při omalovávání by mohlo dojít k fatální chybě (nemluvě o nepohodlnosti kresby tenkých línií na povrch textilu)? Dokonalým řešením je transfer obrázku na textilní plochu pomocí fólie.

Požadovaný obrázek si vytiskneme jednou v originálu a jednou zrcadlově obrácený. Zrcadlově obrácený obrázek budeme používat jako šablonu, originál pro kontrolu přetištěného obrazu. Připravíme si tenkou plastovou fólii a barvy na textil.

Na zrcadlově převrácenou šablonu položíme fólii a tenkým štětcem namočeným v černé barvě hladce obkreslíme transferčást předlohy. Záměrně říkám jen část, protože barva rychle zasychá. Fólii zvedneme a pokreslenou stranou přitlačíme na připravený novinami podložený textilní povrch. Prsty línie uhladíme a fólii stáhneme. V idetransferálním případě se nám obkreslená část plně otiskla na textilní povrch. Případné vynechání lze jednoduše dokreslit podle kontrolního originálu obrázku.

Zbylá barva na fólii se už zpravidla dále obtisknout nedá, poslouží nám však k přesnému umístění obrázku na textil transfera následné přesné dotisknutí zbytku obrazu.

Fólii tedy opět nastavíme na zrcadlově obrácenou šablonu a štětcem nakreslíme zase kousek obrázku. Fólii umístíme přesně na textil a znovu obtiskneme. Takto pokračujeme až do doby, kdy je obrázek plně přenesen.

Fólii lze pomocí houbičky a čisté vody umýt, takže ji můžeme používat neomezeně dlouho. Obtištěný obrázek transfervymalujeme barvami na textil jak jsme už zvyklí. Přetáhneme-li někde okraj, není problém jej domalovat černou barvou. Po dohotovení necháme obrázek zaschnout a poté přežehlíme přes pečící papír nebo starý hadr.

Další projekty:
HippyArt

Verunčiny stránky

Potkani info

Levná trafika
 
 
rostliny
 
ozdoby
a
výrobky
 
hip
filozofie
 
 
ostatní
 
Knihy, diskuze
Webhosting IglooNET.cz
©2001-2012 verunka