Dekorace z papíru

zajícV posledních letech se v knihkupectví rozrostl sortiment knížeček s nápady pro výrobu obrázků z barevných papírů.

V podstatě nejde o nic složitějšího, než zkonstruování jakéhosi papírového "střihu" z příslužné předlohy o požadovaných rozměrech, a pak jeho barevné zpracování v obraz, pomocí barevných tvrdých papírů, barevné lepenky atd.

Obrázky působí krásně plasticky a náměty na tvorbudokáží nejen ozdobit prostory dětského pokoje, ale i pracoviště, kde se vyskytují děti, případně podle šikovných návodů zhotovíte parádní přáníčko k Valentýnu nebo narozeninám :).

Návod je zcela jednoduchý. Podle přiložené předlohy si vyrobte velikostně odpovídající šablonu z bílého tenkého papíru. Tu poté rozstříhejte na samostatné části, podle potřebné barvy hotového jak_lepimepapíru. Šablony překreslete na barevný papír a vystřihněte. Jednotlivé části k sobě slepte vždy přečnívajícím koncem. Doplňky jako nos, oči, pusu atd. můžete buď nakreslit černým nebo barevným fixem, nebo můžete použít tenký barevný papír.

Pro případ, že budete z obrázků vyrábět dekoraci na zeď, doporučuji neslepovat celé dílko do jednoho kusu. Nechte si např. hlavu zvlášt, tělo zvlášť, nohy atd. Na zeď obraz přilepíte Přánípomocí oboustranné pásky nebo pomocí izolepy. V případě, že budete obrázek časem měnit, můžete použít jeho volné části pro jiné dílko, nebo si tak usnadníte skladování díky menším rozměrům jednotlivých částí oproti celému obrázku :).

Tvoření z papíru lze krásně využít i při tvorbě originálních přáníček. Využijte oboustranné pásky a vytvořte plastické přání. Barevné papíry lze sehnat ve výtvarných potřebách> v různé tloušťce, dokonce i s povrchovými vzory nebo jako barevnou lepenku.

Přeji dobrou zábavu a hodně radosti z výsledku :)

Další projekty:
HippyArt

Verunčiny stránky

Potkani info

Levná trafika
 
 
rostliny
 
ozdoby
a
výrobky
 
hip
filozofie
 
 
ostatní
 
Knihy, diskuze
Webhosting IglooNET.cz
©2001-2012 verunka